Hegyi Szent Bernát Teljesítménytúra 2022 – Információs oldal

Helyszín:

• Pilis–Visegrádi-hegység, Dobogókő

A verseny célja:

A Magyar Turista Egyesület harmad ízben rendezi a turisták védőszentjéről elnevezett Hegyi Szent Bernát gyalogos teljesítménytúrát Dobogókő környékén, a Pilis Visegrádi-hegység változatos vidékén. Ezzel lehetőséget teremtünk, hogy a túra résztvevői a hegység legszebb részeit bejárva megismerjék a vidéket, és fizikai teljesítményüket is kipróbálhassák.

Az öt különböző hosszúságú pályát a Magyar Turista Egyesület egykori, kiemelkedő elnökeiről neveztük el:

A nehéz pályák mellett, egy könnyű és egyszerű pályával lehetőséget szeretnénk adni a kisgyermekes családoknak is, hogy bekapcsolódhassanak a természetjárásba.

Az esemény fővédnöke:

• Reinitz Gábor, a Pilisi Parkerdő Zrt. vezérigazgatója

Az esemény védnöke:

• Magyar Zsolt, a báró Eötvös Loránd menedékház gondnoka

Az esemény elnöke:

• Schőnviszky László, MTE tiszteletbeli elnök

Technikai vezető:

• Mátyus László

A túra titkára:

• Vuray Villő, MTE ügyvezető alelnök

Központ:

• Dobogókői báró Eötvös Loránd Menedékház.

Rajt és cél:

• a Menedékház parkjában.

Előzetes nevezés

Az e-mailben kapott visszaigazolást kérjük nyomtassa ki és hozza magával az eseményre.

Előzetes nevezési díj: Eötvös 35: 2300 Ft, Téry 25: 1800 Ft, Thirring 20: 1400 Ft, Cholnoky 15: 1100 Ft és Peták 7: 900 Ft.

Az MTE számlájára átutalva 2022. 05. 18-ig: OTP BANK NYRT. 11786001-20141329.

Helyszíni nevezés

• 6:50-12:00 óra között a központban

Helyszíni nevezés:+200 Ft.

Tudnivalók:

A túrázók egy „Dobogókő és környéke turista térképet” kapnak, a Rajtban elhelyezünk egy olyan térképet, amelyen az ellenőrző pontok is be lesznek bejelölve. Továbbá egy térképvázlatot kap minden túrázó, amelyre az ellenőrzőpontok mellett, az optimális útvonal erdészeti és jelzett turistautjait is berajzoltuk. Ezen találhatók az ellenőrzőpontok koordinátái és bontási idejük, valamint az ellenőrzőpontokon történő lyukasztásokat igazoló számozott négyzetek is. A teljesítménytúrázók az erdőben jelzett turistautakon és erdészeti utakon érik el az ellenőrzőpontokat.

• Minden táv csak gyalogosan teljesíthető, bárminemű közlekedési eszköz (pl. bicikli, motor) használata tilos.
  • A résztvevőknek a menedékház gondnoka egyes ételeket és italokat kedvezményesen adja.
  • Péntek és szombat éjszakára szállás igényelhető előzetesen a dobogókői báró Eötvös Loránd menedékházban, előzetes telefon-bejelentésre: +36-26-347-534,+3630-990-8906.
  • A mindkét rendezvényt rossz idő esetén is megtartjuk.
  • Az eredményeket a verseny után feltesszük honlapunkra.

Ellenőrzés módja: a túrán a kapott térképvázlat szélén a megfelelő négyzetben történő lyukasztással.

Az ellenőrzőpontokon: limonádét, gyümölcsöt, szőlőcukrot és csokoládét adunk a résztvevőknek.

Díjazás: Valamennyi induló alkalmi kitűzőt és tanúsítványt kap.

Megközelítés: gépkocsival, a nagy parkolóban kedvezményesen lehet parkolni. Pomáz HÉV-állomástól autóbusszal lehet Dobogókőre utazni az 5:15, 6:15, 7:15, 8:15, 9:15 és 10:15-kor induló járatokkal (menetidő 35 perc).

MTE tagoknak ingyenes a részvétel.

Magyar Turista kártyával rendelkezők 10% kedvezményt kapnak a nevezési díjból

GPS és útvonalrögzítés

A teljesítménytúrán javasoljuk a GPS navigáció használatát és a megtett útvonal rögzítését. A honlapra feltett GPX útvonaltervek kompatibilis mobilalkalmazásba betölthetőek. Az útvonalak rögzítése nem helyettesíti az ellenőrzőpontokon történő hitelesítést!

Ajánlott (legjobb) mobil alkalmazások, melyek az alábbiakat tudják:

• GPX track importálása/betöltése
  • Útvonal rögzítése
  • Jelzések megjelenítése

Bergfex App

• Ingyenes, gyönyörű szintvonalakkal, a jelzések is alapból látszanak, de számos funkcióért (pl. saját túrák rögzítése, offline térképek) 6490 Ft/év az előfizetés. A kívánt GPX track letöltést követően a Settings > Import GPX menüpontban vagy alkalmazásba küldéssel/másolással jeleníthető meg.
  • Letöltés: iOS | Android

Osmand Maps

• Ingyenes, a szintvonalak megjelenítéséért a Contour lines plugint kell az alkalmazáson belül aktiválni, mely 699 Ft. A jelzések megjelenítéséhez a Configure Map > Overlay > Install more alatt tölthető le a Waymarkedtrails Hiking offline map réteg. A kívánt GPX track letöltést követőan az alkalmazásba küldéssel/másolással jeleníthető meg.
  • Letöltés: iOS | Android

Útvonalak és GPX-ek

• Eötvös 35 (34,3-34,5 km/1206-1237 m), rajt: 7:00-7:30 között, szintidő: 9 és fél óra
  • Téry 25 (23,1-24,76 km, 848-912 m), rajt: 7:30-8:00 között, szintidő: 7 óra
  • Thirring 20 (19,03-20,6 km/613-714 m), rajt: 8:00-8:30 között, szintidő: 6 óra
  • Cholnoky 15 (13,4-14,9 km/430-575 m), rajt: 8:30-9:00 között, szintidő: 5 óra
  • Peták 7 (7,0-7,4 km/230 m), rajt: 9:30-13:00 között, szintidő: 3 óra

Az útvonalak és a letölthető GPX fájlok ide kattintva érhetőek el.

Információ:

Mindenkit szeretettel várunk!