Esztergomi Osztály

Esztergomi Osztály

esztergom@mte.org.hu

Vezetője: Kassai Kálmán

2007. november hó 25-én húsz lelkes ember Esztergomban a Vaskapui Menedékház melletti
Magyarok Nagyasszonya Szobor előtt elhatározta, hogy felébreszti csipkerózsika álmából a Magyar Turista Egyesület Esztergomi Osztályát. A jegyzőkönyv tanúsága szerint az újraalapítók a következők:
Kassai Kálmán, Tornai Lászlóné, Muraközy Tamásné,Gráf Zoltánné, Sinkovics Lajos, Thúry Ede, Pap Erika, Hászné Marton Zsuzsa, Holló László, Holló Lászlóné, Holop Sándor, Borz László, Megyeri Zsuzsanna, Mészáros Árpádné, Erős Anikó, Antal Jenő, Antal Jenőné.

Az elhatározást tett követte és 2007. december 09-én megtartották első hivatalos közgyűlésüket Dobogókőn az MTE Menedékházában. Elfogadták az MTE alapszabályát, az osztály célkitűzéseit, megválasztották a tisztségviselőket.

A Magyar Turista Egyesület Esztergomi Osztálya újjáalakult az elődök által gyakorolt szervezeti formában,az MTE mint jogi személyiség, közhasznú egyesület, önálló osztályaként.

Nyitva tartás

monday-friday